logo karty seniora

Gmina Słomniki przystąpiła do programu Gmina Przyjazna Seniorom, dzięki członkostwu w programie seniorzy będą mogli m.in. otrzymać uprawniającą do zniżek na terenie całego kraju Ogólnopolską Kartę Seniora oraz brać udział w wielu inicjatywach od edukacji po aktywizację społeczną organizowanych w naszej gminie.

Sejmik Województwa Małopolskiego ustanowił rok 2022 Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej. Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel podpisał ze Stowarzyszeniem MANKO oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego porozumienie o partnerstwie w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Bierze w nim udział już 180 gmin z terenu całej Polski oraz ponad 2600 firm, instytucji uwzględniających zniżki w ramach Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Dzięki partnerstwu w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom wśród naszych Seniorów bezpłatnie dystrybuowane będą Ogólnopolskie Karty Seniora uprawniające do zniżek w różnych instytucjach, sklepach, ośrodkach rehabilitacji itp.; kolejne bezpłatne wydania „Głosu Seniora” - już dziś do odebrania w Urzędzie Miejskim w Słomnikach, oraz materiały edukacyjne i szkoleniowe dla Seniorów. Już w marcu seniorzy będą mogli składać wnioski o wyrobienie Karty Seniora w Urzędzie Miejskim w Słomnikach. O szczegółach będziemy informować już wkrótce. Seniorzy mają możliwość udziału w licznych inicjatywach edukacyjno-aktywizacyjnych na terenie naszej gminy oraz uczestniczyć w szkoleniach, m.in.:

 • Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!;
 • Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę;
 • Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora;
 • Małopolska Przyjazna Pszczołom;

oraz konkursach:

 • Stylowi Seniorzy,
 • Zwierzak Lekiem na Samotność,
 • Senior Działkowiec,
 • Małopolanie Przyjaźni Pszczolom;
 • Przekaż nam swój Przepis,
 • Patriotyczny Głos Seniora,
 • Senior Moto – Retro,
 • Miłość po 60-tce.

Zapraszamy seniorów do udziału w konkursach. Niezbędne informacje TUTAJ. Seniorzy mogą również bezpłatnie uczestniczyć w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie. Stowarzyszenie MANKO będzie także wspierać naszą gminę we wszelkich działaniach pro-seniorskich oraz pozyskiwaniu kolejnych lokalnych przedsiębiorców/firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora. Więcej informacji uzyskają Państwo u koordynatora projektu pod numerem tel. 0123881102, wew. 122. Śledźcie Państwo naszą stronę oraz konto na Facebooku, gdzie będziemy informować o wszystkich inicjatywach Programu!