Spółka GAZ-SYSTEM zaprasza do składania wniosków o grant w wysokości 15 tys. zł na realizację autorskich projektów z zakresu edukacji ekologicznej oraz inicjatyw na rzecz środowiska naturalnego i integracji społecznej. Ideą programu jest wsparcie samorządów, placówek oświatowych, stowarzyszeń i fundacji, na terenie Państwa gminy.

Wnioski można składać do 31 lipca br., ale zapraszamy do złożenia wniosku już dziś, ponieważ granty przyznajemy na bieżąco. Na stronie internetowej GAZ-SYSTEM dostępny jest elektroniczny Formularz wniosku o dofinansowanie z programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii - XIV edycja (gaz-system.pl).

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację swojego pomysłu w jednym z tematów programu:

  • Zielone pracownie to tworzenie miejsc i przestrzeni do edukacji ekologicznej opartej na eksperymentowaniu, rozwoju pasji, praktycznych działaniach w zielonej zagospodarowanej przestrzeni i laboratoriach oraz działania wykorzystujące stworzoną pracownię: infrastrukturę i sprzęt.
  • Ogród marzeń to przystosowanie terenów zieleni do poznawania, doświadczania i obserwowania przyrody. To ścieżki edukacyjne, ogrody społeczne i przyszkolne, parki i inne tereny, na których zaplanowano trwałą infrastrukturę służącą ludziom i bioróżnorodności oraz działania wykorzystujące te tereny do obcowania z przyrodą.
  • Drzewa blisko nas to zagospodarowanie terenów poprzez sadzenie drzew i krzewów we współpracy z nadleśnictwami oraz wydziałami w gminach i miastach odpowiedzialnymi za sadzenie drzew, zakup sadzonek i wykonanie nasadzeń.
  • Kampanie edukacyjne to przygotowanie działań informacyjnych i edukacyjnych na rzecz ochrony środowiska, angażujące lokalną społeczność w pomaganie przyrodzie oraz zwiększanie świadomości dotyczącej wyzwań środowiskowych. Kampanie powinny cechować się innowacyjnymi pomysłami i metodami, formą dostosowaną do grupy odbiorców oraz ograniczać produkcję jednorazowych środków przekazu typu ulotki, naklejki.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu:

  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wioletta Sadowska, tel. 609 021 726
  • Strona www Fundusz Naturalnej Energii (gaz-system.pl)

 

Załączniki:
Pobierz plik (GAZ-SYSTEM_FNE_plakat_2024.pdf)GAZ-SYSTEM_FNE_plakat_2024.pdf[ ]1062 kB2024-05-09 15:30